Wall of fame


BADMINTON


Johanne Søndergaard

Badmintonlinjen 07/08

Debut i Badmintonligaen 2010

Karoline Synnestvedt

Badmintonlinjen 11/12

U17 Danmarksmester, damedouble 2013

Lasse Mølhede

Badmintonlinjen 09/10

2 x bronze ved DM 2017

Laura Fløj Thomsen

Badmintonlinjen 18/19

U17 DM Guld 2019

Malene Kæseler

Badmintonlinjen 15/16

U19 DM Guld 2019

Mark Mohr Damgaard

Badmintonlinjen 12/13

Bronze ved U17 DM herresingle, 2013

Sebastian Grønbjerg

Badmintonlinjen 16/17

U17 DM Guld 2018

Victor Svendsen

Badmintonlinjen 11/12

EM Guld for hold U17, 2011


CYKLING


Andreas Holm Gylling

Cykellinjen 11/12

Continental-rytter 2015

August Mors Poulsen

Cykellinjen 11/12

PostNord Danmark Rundt 2017

Jesper Vinkel

Cykellinjen 11/12

Continental-rytter 2016

Jonas Vingegaard Rasmussen

Cykellinjen 12/13

PostNord Danmark Rundt 2016

Thomas Edemann

Cykellinjen 11/12

Continental-rytter 2016


FODBOLD


Cecilie Johansen

Fodboldlinjen 16/17

Debut i Kvindeligaen 2018

Jakob Ahlmann

Fodboldlinjen 06/07

Debut på A-landsholdet 2014

Jákup Thomsen

Fodboldlinjen 13/14

Debut på A-landsholdet Færøerne 2018

Jesper Juelsgård

Fodboldlinjen 04/05

Debut på A-landsholdet 2012

Joachim Andersen

Fodboldlinjen 11/12

Debut på A-landsholdet 2019

Jonas Lössl

Fodboldlinjen 04/05

Debut på A-landsholdet 2016

Mikael Anderson

Fodboldlinjen 13/14

Debut på A-landsholdet Island 2019

Pernille Harder

Fodboldlinjen 08/09

Debut på A-landsholdet 2009

Pione Sisto

Fodboldlinjen 10/11

Debut på A-landsholdet 2015

Simon Kjær

Fodboldlinjen 04/05

Debut på A-landsholdet 2009

Victor Fischer

Fodboldlinjen 09/10

Debut på A-landsholdet 2012

Winston Reid

Fodboldlinjen 04/05

Debut på A-landsholdet New Zealand 2010


GOLF


Andreas Hillersborg

Golflinjen 11/12

Danmarksmester slagspil 2014

Cecilie Bofill

Golflinjen 13/14

Sølv ved Junior VM 2015

Christian Gløet

Golflinjen 06/07

Challenge Tour 2016

Daniel Løkke

Golflinjen 04/05 og 05/06

Junior Europamester for hold 2007

Frederik Sejr

Golflinjen 16/17

Junior Europamester for hold 2017

Gustav Frimodt

Golflinjen 14/15

Junior VM bronze 2017

John Axelsen

Golflinjen 13/14

Debut på European Tour 2015

Marcus Helligkilde

Golflinjen 12/13

Turneringsrunde i 59 slag 2016

Marie Lund-Hansen

Golflinjen 12/13

Hold VM nr. 4 2016

Nicolai Kristensen

Golflinjen 07/08 og 08/09

2 sejre på Ecco Tour 2014

Peter Launer Bæk

Golflinjen 09/10

Hold EM sølv 2015

Sebastian Friedrichsen

Golflinjen 17/18

Junior VM Guld 2018

Stephanie Astrup

Golflinjen 13/14

Danmarksmester, hulspril 2015 - 2016

Thomas Sørensen

Golflinjen 07/08

Junior Europamester for hold 2010


HÅNDBOLD


Anne Mette Pedersen

Håndboldlinjen 08/09

Debut på A-landsholdet 2011

Anne Sofie Hjort

Håndboldlinjen 08/09

Debut på A-landsholdet 2012

Bastian Rahbek Stræde

Håndboldlinjen 10/11

Debut i Håndboldligaen 2012

Fie Woller

Håndboldlinjen 08/09

Debut på A-landsholdet 2011

Jannick Green

Håndboldlinjen 04/05

Debut på A-landsholdet 2007

Line Haugsted

Håndboldlinjen 10/11

Debut på A-landsholdet 2016

Liv Sveinbjørnsdóttir Poulsen

Håndboldlinjen 17/18

Debut på A-landsholdet Færøerne 2019

Mia Biltoft

Håndboldlinjen 07/08

Debut på A-landsholdet 2016

Nicolai L. Klinge

Håndboldlinjen 07/08

Professionel i Tusem Essen (Tyskland) 2012

Oliver Larsen

Håndboldlinjen 16/17

Debut i Champions League 2017

Pauline Bøgelund

Håndboldlinjen 12/13

Debut på A-landsholdet 2017

Simon Birkefeldt

Håndboldlinjen 07/08

U20 Europamester 2011

Tim D. Sørensen

Håndboldlinjen 07/08

U19 Verdensmester 2011

Trine Østergaard

Håndboldlinjen 07/08

Debut på A-landsholdet 2011


VOLLEYBALL


Ci Eshel

Volleylinjen 04/05

Debut på A-landsholdet 2008

Helena Elbæk

Volleylinjen 13/14

Debut på A-landsholdet 2017

Juliane Daugaard

Volleylinjen 07/08

Debut på A-landsholdet 2008

Kristoffer Abel

Volleylinjen 09/10

Debut på Beach-landsholdet 2013

Martin Trans

Volleylinjen 11/12

Debut på Beach-landsholdet 2018

Nanna Abildgaard

Volleylinjen 08/09

Debut på A-landsholdet 2011

Oskar Kjerstein Madsen

Volleylinjen 15/16

Debut på A-landsholdet 2019

Peter Schøler

Volleylinjen 06/07

Debut på A-landsholdet 2011

Rasmus Breuning

Volleylinjen 10/11

Debut på A-landsholdet 2016

Simon Bitsch

Volleylinjen 05/06

Debut på A-landsholdet 2011

Tenna Donslund

Volleylinjen 10/11

Debut på A-landsholdet 2015

keyboard_arrow_up
Bliv elevBesøg os